Něco málo o nás

Náš chov boston teriérů je dle směrnic a pravidel FCI ( Mezinárodní kynologická federace) a dle Boston Terrier při 1. CZ  Yorkshire terrier klubu. 

Máme 1-2 vrhy ročně. Všichni psi jsou testováni na luxaci pattel a DNA juvelinní kataraktu.

Upřednostňujeme chov pouze zdravých, socializovaných a prověřených jedinců s nepříbuzeneckou  plemenitbou a výborným exteriérem.

Naši psi s námi žijí v rodinném domě se zahradou jsou zvyklí na lidskou pozornost, cestování na výstavy a s námi na dovolené.

Zvířata jsou pravidelně odčervovená a řádně vakcinována. 

Díky naší Veterinární klinice jsou pod velmi přísným veterinárním dohledem a  vzhledem k tomu i naprosto zvyklí na veterinární prostředí bez jakéhokoliv stresu.

S boston terriéry jsem se seznámila v roce 1990, kdy moje maminka p. Pavlína Novotná koupila jedny z prvních bostonků u nás v ČR a založila chovatelskou stanici KOLINEA CZ. Od prvních okamžiků velmi úzce spolupracovala s jedním nejzkušenějších znalců tohoto plemene, prezidentem  1. Club für Boston Terrier Deutschland p. Milošem Cabanem.

Sama  je již 20 let poradkyní chovu B.T. v ČR. Z jejího špičkového chovu jsem získala první dvě feny – Franceska Kolinea  a Gréta Kolinea.

Ve svém chovu se snažím o pokračování a navázání na kvalitu jejího chovu.

                              

Fotogalerie: O nás